MONDAY 04 OCTOBER,

UHY Farrelly, Dawe, White Women’s Div North:

Drogheda Town 2 Albion 8;

Kingscourt 1 Dundalk 2,

Quay Cel 3 Cootehill 1

UHY Farrelly, Dawe, White Women’s Div South:

Balrath 2 Park Celtic Summerhill 0

Parkvilla 5 Rossin 5.

 

THURSDAY 07 OCTOBER,

O’Neill Shield third round:

Ardee Cel 2nds 4 Enfield 1sts 5. AET

 

FRIDAY 08 OCTOBER,

Leinster Junior Cup first round:

Rock Celtic 3 Knockmitten United 1

Muirhevna Mor 6 Trinity Donaghmede 7

Tully Bookmakers challenge cup third round:

Chord Celtic 3 Bay FC 2.

Reserve cup second round:

Albion 2nds 6 Torro 0

Div 2:

Kingscourt 3 Bailieboro 0

 

SATURDAY 09 OCTOBER,

Leinster Junior Cup second round:

Trim Celtic 9 Glasnaoin FC 1

Tully Bookmakers challenge cup third round:

BJD Cel 2 Kentstown 5

Reserve cup second round:

Abbey Cel 4 Glenmuir 2;

Albion 3rds 0 Termonfeckin 2;

Chord Cel 6 Robinstown 1;

Kells Cel 0 Trim Cel 2nds 1

O’Neill Shield group match * 90 min’s only:

Carrick 2nds 5 Walshestown 2nds 2.

Div 2:

Oldcastle 1 Virginia 0

Superior Racking & Shelving Div 3 Group B:

OMP 2nds 2 Parkvilla 2nds 1;

Square 2nds 0 Donacarney 2nds 8.

Superior Racking & Shelving Div 4 Group A:

Donacarney 3rds v Termonfeckin 2nds, OFF.

Superior Racking & Shelving Div 4 Group B:

Electro OFF Athboy 2nds, Bereavement

Enfield 2nds NRS Castle Villa .

 

SUNDAY 10 OCTOBER, 11.30 unless stated

Leinster Junior Cup second round:

Glynn Barntown v Glenmuir United, OFF

Kells Celtic 5 Lucan United 4, AET;

Thomastown United v Carrick Rovers, United Park, 2.0.

Tully Bookmakers challenge cup third round:

Square 1 OMP 3;

Walshestown 1 Bellurgan 3;

Duleek 1 Quay Cel 6.

Reserve cup second round:

Trim Cel 3rds 1 Johnstown 1, AET. Trim won 4 -3 on penalties.

O’Neills Sports Div 1:

Termonfeckin 4 Ardee 2;

Donacarney 4 Athboy 3.

Div 2:

Torro 4 Johnstown 4.

Superior Racking & Shelving Div 3 Group A:

Abbey Cel 3 Navan Town Cosmos 1;

Robinstown 3 Sporting BJD 0;

Rossin 0 Lourdes Cel 2.

Superior Racking & Shelving Div 4 Group A:

Slane v Albion 3rds, OFF

Superior Racking & Shelving Div 4 Group B:

Park Cel Summerhill 0 Bailieboro 2nds 1.