29/02/2024 11:37 pm
Monday 26th February 2024 LFA Womens Junior Shield Kingscourt Harps 2 (Nadine Cathcart, Amy Rooney) Torro United 1 (Megan De Souza) Ref – Paul Rooney Thursday 29th February 2024 UHY Farrelly Dawe White Kilmessan Shield Group D Parkvilla FC 7 (Jamie Blake x3, Conor Fleming, Roy Browne, Sean Kane, Cian Murtagh) Torro Utd 2 (Ryan Tighe, Oisin Cummins Fuller) Ref – Simon McMahon Group H Glenmuir Utd 1 (Eoin Maguire) Duleek AFC 0 Colin Halligan Fiacra O’Neill Shield Group B Albion Rovers 2nds 6 (Ronan Taaffe Duff x2, Eric Winters, Dylan Kirwan, Blake Ronan, Alex Hermitage) Trim Town 2nds 1 (Eric Dunne) Stuart Harpour Group E Ardee Celtic 2nds 1 (Daniel Trainor) Park Celtic Summerhill 0 Paddy White
Read More
Slide Background
29/02/2024 12:33 pm
Condolences to his wife and family of Dennis Cruise from all members of the NEFL.
Read More
Slide Background
25/02/2024 1:15 pm
Well done Johnstown Football Club
Read More
Slide Background
21/02/2024 12:55 pm
Johnstown Fc looking for away friendly this weekend . Phone 0857706215
Read More
Slide Background

Latest results

UHY Farrelly Dawe White Premier Division

29/11/2023 | 11:08 pm
read more
PosClubPWDLFAGDPts
1.Bellurgan United00000000
2.Carrick Rovers AFC00000000
3.Chord Celtic00000000
view all
PosClubPWDLFAGDPts
1.Ardee Celtic FC00000000
2.Athboy Celtic FC00000000
3.Ballyhaise Celtic00000000
view all

Monday 26th February 2024  LFA Womens Junior Shield Kingscourt Harps 2 (Nadine Cathcart, Amy Rooney) Torro United 1 (Megan De Souza) Ref – Paul Rooney   Thursday 29th February 2024  UHY Farrelly Dawe White Kilmessan Shield  Group D Parkvilla FC 7 (Jamie Blake x3, Conor Fleming, Roy Browne, Sean Kane, Cian Murtagh) Torro Utd 2 (Ryan Tighe,…

Monday 26th February 2024 (1) LFA Womens Junior Shield Kingscourt Harps v Torro United, 8pm, Paul Rooney   Thursday 29th February 2024 (3) UHY Farrelly Dawe White Kilmessan Shield Group D Parkvilla FC v Torro Utd, 8pm, Cillian Gormley Group H Glenmuir Utd v Duleek AFC, 7:45pm, Colin Halligan Fiacra O’Neill Shield Group B Albion…

Thursday 29th February 2024 (3) UHY Farrelly Dawe White Kilmessan Shield Group A Johnstown FC v Kentstown Rovers, 8pm, Stuart Hurpour Group H Glenmuir Utd v Duleek AFC, 7:45pm, Colin Halligan Fiacra O’Neill Shield Group B Albion Rovers 2nds v Trim Town 2nds, 8pm, Conor Flaherty Group E Ardee Celtic 2nds v Park Celtic Summerhill,…

UHY Farrelly Dawe White Premier Division 1)Bellurgan United 2)Carrick Rovers 3)Chord Celtic 4)Glenmuir United 5)Kentstown Rovers 6)Kingscourt Harps 7)Parkvilla FC 8)Quay Celtic 9)Rock Celtic 10) Trim Celtic O’Neills Sportswear Division 1 1)Albion Rovers 2)Ardee Celtic 3)Athboy Celtic 4)Bay FC 5)Chord Celtic 2nds 6)Duleek AFC 7)Kells Celtic Youths 8)Sporting BJD 9)Square United 10) Torro United 11)…

Monday 26th February 2024 (1) LFA Womens Junior Shield Kingscourt Harps v Torro United, 8pm, Paul Rooney   Thursday 29th February 2024 (3) UHY Farrelly Dawe White Kilmessan Shield Group D Parkvilla FC v Torro Utd, 8pm, Cillian Gormley Group H Glenmuir Utd v Duleek AFC, 7:45pm, Colin Halligan Fiacra O’Neill Shield Group B Albion…

Thursday 29th February 2024 (3) UHY Farrelly Dawe White Kilmessan Shield Group A Johnstown FC v Kentstown Rovers, 8pm, Stuart Hurpour Group H Glenmuir Utd v Duleek AFC, 7:45pm, Colin Halligan Fiacra O’Neill Shield Group B Albion Rovers 2nds v Trim Town 2nds, 8pm, Conor Flaherty Group E Ardee Celtic 2nds v Park Celtic Summerhill,…

Group A 1. Kentstown Rovers 3rds 2. Trim Town 3. Dunshaughlin Youths 4. Electro Cel?c Game Day 1 Kentstown Rovers 3rds v Trim Town (Sun 3rd March) Dunshaughlin Youths v Electro Cel?c (Sun 3rd March) Game Day 2 Trim Town v Dunshaughlin Youths (Sun 10th March) Electro Cel?c v Kentstown Rovers 3rds (Sat 9th March)…

UHY FARRELLY DAWE WHITE Kilmessan Shield Draw Group A 1. Bellurgan Utd 2. Bay FC 3. Johnstown FC 4. Kentstown Rovers Game Day 1 Bellurgan Utd v Bay FC (Fri 1st March) Johnstown FC v Kentstown Rovers (Thurs 29th Feb) Game Day 2 Bay FC v Johnstown FC (Fri 8th March) Kentstown Rovers v Bellurgan…