NEFL RESULTS

MONDAY 30 AUGUST,

Kilmessan Shield group Match

Parkvilla 2 Chord Celtic 2

UHY Farrelly, Dawe, White Women’s Div South:

Kentstown 2 Parkvilla 0;

Skryne-Tara 3 Rossin 3

Park Celtic Summerhill 10 Slane 0;

Trim Celtic OFF Torro, Bereavement

UHY Farrelly, Dawe, White Women’s Div North:

Cootehill Harps NRS Bellurgan;

Quay Celtic 2 Dundalk 0;

Balbriggan 9 Drogheda Town 0;

Albion Rovers 0 Kingscourt 4

 

THURSDAY 02 SEPTEMBER.

Kilmessan Shield group Match:

Ardee Cel 5 Albion 5

Superior Racking & Shelving Div 3 Group B:

Parkvilla 3 Ardee Cel 2nds 0.

NEFL Women’s Cup

Park Celtic Summerhill 2 Torro 5

 

FRIDAY 03 SEPTEMBER,

O’Neills Sports Div 1:

Chord Cel 3 Quay Cel 3

Div 2:

Glenmuir 3 Kingscourt 4

Superior Racking & Shelving Div 4 Group B:

Castle Villa 2 Enfield 2nds 2

 

SATURDAY 04 SEPTEMBER,

O’Neill Shield group Match:

Carrick 2nds NRS Albion 3rds.

Div 2:

Drogheda Town 2 Johnstown 13;

Oldcastle 4 Trim Cel 2nds 1

Superior Racking & Shelving Div 3 Group A:

Fordrew 0 Abbey Cel 7.

Superior Racking & Shelving Div 3 Group B:

Chord Cel 2nds NRS Donacarney 2nds,

OMP 2nds 1 Glenmuir 2nds 1;

 

Superior Racking & Shelving Div 4 Group A:

Abbey Cel 2nds 2 Donacarney 3rds 3;

Johnstown 2nds 3 Torro 2nds 3;

Walshestown 2nds 5 Kilmessan 2

Slane 4 Robinstown 1

Superior Racking & Shelving Div 4 Group B:

Bailieboro 2nds 2 Kells Cel 2nds 1;

 

SUNDAY 05 SEPTEMBER,

O’Neill Shield quarter finals

Enfield Cel 2 Albion 2nds 1

Termonfeckin 1sts 2 BJD Cel 0.

UHY Farrelly, Dawe, White Premier Div:

Bay FC 2 Muirhevna Mor 5;

Bellurgan 1 Rock Cel 2;

OMP 4 Parkvilla 3;

Duleek 0 Trim Cel 4.

 

O’Neills Sports Div 1:

Athboy Cel 1 Ardee Cel 1;

Kentstown 5 Albion 3

Donacarney 2 Square 3

Div 2:

Kells Cel 3 Newtown 0;

Torro OFF Walshestown, (NO REFEREE AVAILABLE)

Virginia OFF Bailieboro Cel, (NO REFEREE AVAILABLE)

Superior Racking & Shelving Div 3 Group A:

Bohermeen 1 Sporting BJD 6

Robinstown OFF Lourdes Cel (NO REFEREE AVAILABLE)

Rossin 2 Navan Town Cosmos 0

Superior Racking & Shelving Div 4 Group B:

Trim Cel 3rds 2 Athboy 2nds 1