NEFL Fixtures * All knock out competitions (Cup & Shield) twenty minutes extra time & penalties if required. All NEFL Women’s Fixture inquiries to women@nefl.ie .
No Scheduled fixtures in Mens divisions for week’s ending 31 July & 07 Aug. No Womens fixtures scheduled on Bank Holiday 01 Aug.
.
THURSDAY 14 JULY, 7.40 unless stated
PM Blinds & Shutters Challenge Cup second round:
Albion v Donacarney, Conor Byrne.
O’Neills Sports Div 1:
Square v Kells Cel, C Halligan.
Div 2:
Thatch FC v Newtown, Albion, T Little;
Athboy v Black Bull, 7.40, D Gaff;
Walshestown v Virginia, 7.40, E Philips.
Superior Racking & Shelving Div 3 Group A:
Navan Town Cosmos v Robinstown, MDL, Liam Byrne.
Superior Racking & Shelving Div 3 Group B:
Chord Cel 2nds v OMP 2nds, Meadowview, K O’Brien.
FRIDAY 15 JULY, 7.30 unless stated
PM Blinds & Shutters Challenge Cup second round:
Castle Villa v Fordrew, 7.45, A O’Hanlon;
Quay Celtic v OMP, 8.0, Stephen Rooney.
UHY Farrelly, Dawe, White Premier Div:
Duleek v Muirhevna Mor, S McMahon;
Bellurgan v Kentstown, 8.0, Paul Rooney;
Parkvilla v Carrick, 8.0, P Henry.
O’Neills Sports Div 1:
Johnstown v Chord Cel, MDL, J Sheerin;
Ardee Cel v Torro, 8.0, A McCann.
Div 2:
Albion 2nds v BJD Cel, 8.0, P White.
Superior Racking & Shelving Div 3 Group A:
Slane v Enfield, 7.40, Brendan Doyle.
Superior Racking & Shelving Div 4:
Grove Ranghers v Athboy 2nds, 7.40, Wayne Doyle.
SATURDAY 16 JULY, 3.0 unless stated.
O’Neill Shield quarter final:
Square 2nds v Sporting BJD, P Burns Jnr.
Superior Racking & Shelving Div 3 Group A:
Bailieboro v Lourdes Cel, P McGeown;
Trim Town v Rossin, MDL, P Henry.
Superior Racking & Shelving Div 3 Group B:
Carrick 2nds v Duleek 2nds, D Oliphant;
Kells Cel 2nds v Trim Cel 2nds, B Cruise;
Kentstown 2nds v Ardee Cel 2nds, J Regan;
Torro 2nds v Parkvilla 2nds, M Gallagher.
Superior Racking & Shelving Div 4:
Electro v Albion 3rds, A O’Hanlon;
Robinstown 2nds v Bohermeen, D Gavagan;
Walshestown 2nds v Johnstown 2nds, R Martin.
MONDAY 18 JULY, 7.30 unless stated.
UHY Farrelly, Dawe, White, Womens Cup second round:
Kinnegad v Bellurgan, 7.40, J Sheerin.
UHY Farrelly, Dawe, White, Women’s League Premier Division:
Balrath v Quay Cel, 7.40, Conor Byrne;
Parkvilla v Park Cel Summerhill, 8.0, D Hegarty.
UHY Farrelly, Dawe, White, Womens League Div 1:
Cootehill Harps v Skryne-Tara, 8.0, Stephen Rooney;
Ardee Cel v Drogheda Town, 8.0, C Halligan;
Torro v Albion, B Cruise.
TUESDAY 19 JULY, 7.30.
UHY Farrelly, Dawe, White Premier Div:
Bay FC v Quay Cel, D Hughes.