NEFL Fixtures * All knock out competitions twenty minutes extra time & penalties if required. All NEFL Women’s Fixture inquiries to women@nefl.ie .

 

MONDAY 20 SEPTEMBER, 8.0.

Superior Racking & Shelving Div 3 Group B:

Glenmuir 2nds v Carrick 2nds, D HUGHES

UHY Farrelly, Dawe, White Women’s Div North:

Albion v Balbriggan, R Martin

Kingscourt v Bellurgan, Kingscourt Astro, P Burns;

Quay Celtic v Drogheda Town, J Crawley;

Dundalk v Cootehill, C Halligan.

UHY Farrelly, Dawe, White Women’s Div South:

Parkvilla v Slane,

Balrath v Skryne-Tara, Kentstown Community Astro, 7.30, J Sheerin.

· There maybe alterations on the above fixtures in the Women’s divisions. In such instances the clubs, and Referees in question have been advised directly.

 

TUESDAY 21 SEPTEMBER, 8.0.

Superior Racking & Shelving Div 3 Group B:

Ardee 2nds v Albion 2nds, E Phillips.

 

THURSDAY 23 SEPTEMBER, 8.0.

O’Neills Sports Div 1:

Albion v Donacarney, J Crawley.

 

FRIDAY 24 SEPTEMBER, 8.0 unless stated

FAI Junior Cup first round:

Muirhevna Mor v Rock Celtic, Muirhevnamor Sports Centre, B Murphy;

Kilmore Celtic v Quay Celtic, OTDC, 7.30;

Kingscourt Harps v Mountview CFC, College Group Park, 7.30, A McCann.

Leinster Junior Shield first round:

Derry Rovers v Park Celtic Summerhill, Brians Park, 7.45.

O’Neills Sports Div 1:

Ardee Cel v Square, Conor Byrne.

Div 2:

Bailieboro v Johnstown, Paul Rooney.

 

SATURDAY 25 SEPTEMBER, 3.0 unless stated

Leinster Junior Shield first round:

Carrick Rovers 2nds v Blackforge FC 2nds, 2.0, P Burns Jnr;

Mid Sutton Sportslink v Ardee Celtic 2nds, Sportslink, 2.0;

Donacarney Cel 2nds v Castleknock Celtic, Castlemartin, 2.0, E Philips;

Parkvilla 2nds v Dingle United, Claremont Stadium, 2.0, D Gaff;

Phoenix Ath v Kells Celtic 2nds, Albert College, 2.0;

York Road v Robinstown 1sts St John Paul Park, 12.0.

Div 2:

Oldcastle v Torro, J Regan;

Trim Celtic 2nds v Newtown, P Henry.

Superior Racking & Shelving Div 3 Group B:

Chord 2nds v OMP 2nds, Brendan Doyle;

Kentstown 2nds v Albion 2nds, Gary Doyle.

Superior Racking & Shelving Div 4 Group A:

Donacarney 3rds v Torro 2nds, A McNamara;

Johnstown 2nds v Albion 3rds, MDL Astro, Wayne Doyle;

Robinstown 2nds v Termonfeckin 2nds, Liam Byrne.

Superior Racking & Shelving Div 4 Group B:

Athboy 2nds v Enfield 2nds, D Hegarty;

Electro v Castle Villa, M Gallagher.

 

SUNDAY 26 SEPTEMBER, 11.30 unless stated

FAI Junior Cup first round:

Bellurgan United v Raheny United, C Halligan;

Drogheda Boys FC v Glenmuir Celtic, United Park, 11.0;

Enniskerry YC v Trim Celtic, Berryfield Pk, 11.0.

Leinster Junior Shield first round:

Rossin Rovers v Kiltealy Celtic, 2.0, C Harkin;

Trim Celtic 3rds v SVS FC, provisional, C Gormley;

Maryborough FC v Enfield Celtic, Portlaoise Leisure Centre, 2.0;

BJD Celtic v Beggsboro AFC, Castlerahan, 12.0, B Cruise.

Tully Bookmakers challenge cup second round:

Kells Celtic v Bay FC, K Ennis;

OMP v Athboy, A McNamara.

UHY Farrelly, Dawe, White Premier Div:

Duleek v Parkvilla, 2.0, D Hughes.

O’Neills Sports Div 1:

Kentstown v Termonfeckin, J Sheerin.

Div 2:

Walshestown v Virginia, G Donnelly.

Superior Racking & Shelving Div 3 Group A:

Abbey Cel v Sporting BJD, K O’Brien;

Lourdes Cel v Fordrew, Albion, B Murphy.

Superior Racking & Shelving Div 4 Group A:

Slane v Walshestown 2nds, Nial Byrne.

UHY Farrelly, Dawe, White Women’s Div South:

Park Celtic Summerhill v Torro, 2.30, D Hegarty;

Skryne-Tara v Trim Celtic, 2.30, P Henry;

Slane v Rossin, 2.30, S Kidd.

UHY Farrelly, Dawe, White Women’s Div North:

Bellurgan v Quay Celtic, 2.30, P White.

 

MONDAY 27 SEPTEMBER, 8.0.

O’Neills Sports Div 1:

Quay Celtic v Donacarney, S Halpenny.

UHY Farrelly, Dawe, White Women’s Div North:

Albion v Dundalk, N Scott;

Balbriggan v Kingscourt, E Philips;

Cootehill Harps v Drogheda Town, P McGeown.

UHY Farrelly, Dawe, White Women’s Div South:

Kentstown v Balrath, Kentstown Astro, 7.30, Conor Byrne.

 

TUESDAY 28 SEPTEMBER, 8.0.

Div 2:

Kingscourt v Torro, Kingscourt Astro, Paul Rooney.

 

Home team text results to Fixture’s Secretary Declan Jordan at 086 4070679, within one hour of match being completed. Fines will be imposed on non compliance.